Всеукраїнська студентська олімпіада з живопису

 

Кафедра образотворчого мистецтва ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка проводить Всеукраїнську студентську олімпіаду з живопису з 25.04.2016 р. по 27.04.2016 р. Художні ВНЗ України представляють 52 студента. Головною метою олімпіади є обмін досвідом між представниками різних вузів в сфері образотворчого мистецтва.

konkyrs

                 25 квітня на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка розпочав свою роботу ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва. Олімпіада проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27 листопада 2015 року № 1247 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015/2016 навчальному році» з дисципліни «Образотворче мистецтво» (живопис) освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (III – IV курси) на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка у 2016 році. Це вже втретє наш університет є базовим у проведенні Всеукраїнської олімпіади з живопису.

                 Для участі в олімпіаді прибули 52 студенти із 24 вищих навчальних закладів України. Слід сказати, що географія учасників Олімпіади є дуже широкою. Оргкомітет олімпіади та полтавські художники радо вітають студентів з Ужгорода і Харкова, Києва і Одеси, Дрогобича і Переяслав-Хмельницького та інших міст України.

             Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка не випадково вже втретє приймає Всеукраїнську студентську олімпіаду з живопису, оскільки фаховий рівень полтавської  мистецької школи здобув заслуженого визнання як в Україні, так і за її межами.

         Враховуючи фахову підготовку учасників, олімпіада проводилася окремо для студентів педагогічних вишів  та студентів, які навчаються за програмою художніх академій.

               Завдання олімпіади складалося з двох етапів: обов’язкової та довільної програми. Завдання обов’язкової  програми – портрет натурника з плечовим поясом, де конкурсант повинен був продемонструвати академічну школу живопису. Завдання довільної програми – пейзаж, виконаний в умовах пленеру,  де необхідно було розкрити особливості індивідуальної живописної мови конкурсанта. Місцем проведення пленеру вкотре була обрана Іванова гора, з якої відкриваються мальовничі краєвиди міста.

12Учасники Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва

4 3

Урочисте відкриття Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва

                 На урочистому відкритті заходу з вітальним словом виступили: голова оргкомітету олімпіади, Заслужений працівник освіти України, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка,  доктор економічних наук,  професор Володимир Олександрович Онищенко; декан архітектурного факультету ПолтНТУ  кандидат технічних наук, доцент, заступник голови оргкомітету Валерій Григорович Усенко; а також доцент кафедри образотворчого мистецтва ПолтНТУ, відповідальний секретар оргкомітету олімпіади Тетяна Зіненко.

6Учасники Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва

           Підсумкова виставка творчих робіт, робота журі,  у складі якого провідні художники та мистецтвознавці України, урочисте нагородження переможців  ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва (живопис) відбулося 27 квітня 2016 року у Малій актовій залі університету.

             До складу журі другого етапу олімпіади, крім провідних науково-педагогічних працівників ПолтНТУ, увійшли знані в Україні та світі художники, мистецтвознавці, мистецькі педагоги.  Саме їх безсумнівний досвід, фаховий підхід до оцінки мистецьких творів та високий ступінь кваліфікації, забезпечили  максимально неупереджену та об’єктивну оцінку усіх конкурсних робіт.

             У той час, коли  студенти виконували конкурсні завдання, художники, що приїхали зі своїми студентами до Полтави із інших ВНЗ України та члени журі,  взяли участь у круглому столі «Роль сучасної мистецької освіти у формуванні особистості»,  де обговорювалися проблеми та підходи до підвищення якості мистецької освіти у вишах різного профілю.Для гостей міста була організована цікава пішохідна екскурсія історичним центром нашого міста.

           У вітальному слові голови журі, Народного художника України, професора кафедри живопису Харківської державної академії дизайну та мистецтв Віктора Івановича Ковтуна  було відзначено ту велику роль, яку приділяє керівництво ПолтНТУ становленню і розвитку такої важливої, і чесно кажучи, не профільної для вишу сфери,  як образотворче мистецтво. Він також зазначив,  що результати олімпіади є об’єктивними і прозорими, оскільки члени журі провели фахову оцінку поданих робіт на належному рівні.

7        Член журі, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва, голова секції критики і мистецтвознавства Київської міської організації Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України Олексій Роготченко у своєму вітальному слові наголосив на важливості розвитку академічної художньої школи навіть для сучасного контемпорарного мистецтва. Він також подякував організаторам і висловив упевненість, що проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у духовній столиці України – Полтаві, наснажить юні таланти на створення нових цікавих робіт.

8            Отже, за результатами оцінювання конкурсних робіт членами високоповажного фахового  журі, переможцями та призерами олімпіади серед мистецьких вищих навчальних закладів стали:

І місце – Олена Кривонос, Харківська державна академія дизайну і мистецтв;

ІІ місце – Марина Зевако, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка;

ІІІ місце – Іван Підгайний  (Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка)  та Олена Мішина (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

Заохочувальні грамоти у цій номінації отримали:

Тарас Годван, Закарпатський художній інститут;

Владислав Романов, Харківський національний інститут міського господарства імені А.Бекетова;

 Євгенія Божко – студентка Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Серед педагогічних університетів перемогу здобули:

І місце – Дар’я Лада, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького;

ІІ місце – Ганна Березовська,  Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара;

ІІІ місце –  Богдан Геращенко,  Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

   Заохочувальні грамоти отримали: ;

Роман Янкович, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (Луцьк);

Олеся Кальченко, Сумський державний педагогічний університет імені Антона Макаренка;

       Усі переможці отримали дипломи, а усі учасники сертифікати про участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Образотворче мистецтво» (живопис) та пам’ятні медалі.

          Бажаємо творчих успіхів усім учасникам, а не тільки переможцям. Адже, за влучним висловом У. Черчілля: «Перемога сама по собі нічого не означає. Поразка – не смертельна. Мужність продовжувати – ось, що має значення». Тож, дорогі наші митці,  творіть і зростайте, утверджуйте у світах силу і велич нашого святого і чистого українського мистецтва.

Т.Зіненко, каф. ОМ

IMG_2891 IMG_28892_n 3_n 13087684_119_n