Художній пленер в Опішному

Про перемогу студентів ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка у Художньому експрес-пленері «Спадщина Олександри Селюченко очима сучасних мистців».

Студенти архітектурного факультету, кафедри ОМ  взяли участь у художньому експрес-пленері «Спадщина Олександри Селюченко очима сучасних мистців».

13119886_1090857880973814_2731259773839884784_o

5 травня 2016 року, в рамках Національного наукового симпозіуму «Персоналії українського гончарства як маркери національної ідентичності в координатах суспільних ідеологем», розпочався художній експрес-пленер молодих мистців. Співкуратором пленеру стала доцент кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України Тетяна Зіненко.

jf

Дана мистецька акція була спрямована на пошанування життєвого шляху та творчості славетної опішненської гончарки, іграшкарки, малювальниці, Заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко(1921–1987). Учасниками творчого практикуму стали митці Полтавщини – молоді художники, студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Упродовж двох днів вони створювали живописні твори у довільній художній техніці, які відображали тематику пленеру.

Перший день творчого медитування цілковито «поглинув» учасників: кожен віддався пошуку способів художнього втілення вражень і відчуттів в Опішному, осмисленню мистецької постаті Олександри Селюченко, створенню власних живописних образів.

jj

6 травня, у день 95-ліття Великої Гончарівни, відбулася підсумкова виставка пленеру, робота журі та нагородження переможців.

Першу премію і Диплом отримала студентка 6 курсу архітектурного факультету Тетяна Домненко

Другу  – студентва 4 курсу Катерина Власова

Третю – випускниця архітектурного факультету Вікторія Пятько.

Висококваліфіковане журі відзначило високий фаховий рівень виконаних творів

ПолтНТУ виступив у ролі співорганізатора Пленеру, а доцент кафедри ОМ ПолтНТУ, кандидат мистецтвознавства, член НСХ України Тетяна Зіненко – у ролі співкуратора.

Усі учасники Пленеру отримали з рук Організаторів спеціальні премії та пам’ятні медалі, розроблені і виготовлені минулорічною випускницею ПолтНТУ, а нині – науковим співробітником Національного музею-заповідника українського гончарства художницею Зінаїдою Близнюк.

Одна з таких медалей була подарована Народному музею Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

За матеріалами кафедри ОМ та інформаційного центру НМЗУГвО

Фото – НМЗУГвО